Rubriky
Oblečení a obuv

VIVOBAREFOOT

Vivobarefoot je značkou, která se zabývá prodejem barefoot bot. Jedná se asi o nejrozšířenější berefoot značku bot.

Můžete si zde koupit sportovní obuv, ale i společenské baleríny, které vypadají jako lodičky, boty do města i boty na zimu. Jejich boty mívají podrážku tlustou 3 až 4 milimetry. Podrážka by měla být oděruvzdorná a nepropíchnutelná (obsahuje ochrannou membránu). Opět na jejich blogu najdeme články věnované chůzi v barefoot botách a chůzi na boso. Kamennou prodejnu mají např. v ulici Panská 7, Praha 1.

Boty si chce vyzkoušet. Některé střihy bot nejsou úplně šťastně voleny a tlačí třeba v místech sešití kůže. Je lepší volit spíše o číslo větší velikost, než máme běžně. Takže, když máte běžně číslo boty 38, je vhodnější koupit 39, aby prsty měly prostor.

Mne osobně zaujaly v e-shopu tyto dámské boty:

  • Vivobarefoot GOBI HI IV WOMENS OBSIDIAN – Vivobarefoot tvrdí, že jde o jejich nejoblíbenější zimní boty. Mám koupenou jejich nižší kotníčkovou variantu.
  • Vivobarefoot TRACKER FOREST ESC WOMENS BRACKEN II – trackové boty, můžeme je nosit i jako zimní boty. Tyto boty jsem si koupila a jsem s nimi spokojená. Jsou vyrobené z kůže, která je na okajích prošitá. Brzo se okopají, ale zatím nevím o lepších zimních barefoot botách. Podrážka je kvalitní, neklouže a ačkoli vypadá robusně a je robusní, tak je přes ní cítit skoro každý kamínek :).
  • VIVOBAREFOOT JING JING LACE L BLACK LEATHER – baleríny, ve kterých můžete tančit či si je vzít k sukni místo lodiček. Již si nemusíte trápit nohy v botách s jehlovými podpatky a ničící nohy se špičkou vepředu. Zkoušela jsem si je v obchodě, ale trochu se mi vyzouvají.

Vložky do bot:

Já osobně dávám zatím přednost klasickým filcovým vložkám, pokud se mi vejdou do boty :). Do bot Vivobarefoot se mi filcové vložky nevešly, možná by se mi tam vešly, kdybych si koupila větší velikost bot.

Autor: Jitka Vachtová

Nabízím individuální tréninky plavání v bazénu Šutka na Praze 8. Budete-li mít o tréninky zájem, kontaktujte mne.