Rubriky
Chůze

SM Systém doktora Smíška

MUDr. Richard Smíšek vyvinul metodu, které říká SM Systém, který propaguje na webu StopBolestiZad. SM systém znamená metodu spirální stabilizace páteře. Jde o SMíškovu metodu.

Jde o systém cviků, které zohledňují přirozený pohyb těla. Na tělo se dívá jako na spolupracující celek vzájemně provázaných spolupracujících svalů. Při přirozeném pohybu jsou totiž zapojeny paže, záda, břicho, zadek i nohy. Ukazuje, že svaly fungují jako spolupracující spirála obtočená kolem celého těla. Pro posílení zad, břicha, středu těla a odstranění skoliózy, disbalancí používá cviky s gumami. Pohled na celé tělo mi připadá značně logický a koresponduje mi značně s principy pohybů např. v karate.

Doktor Smíšek také učí, jak bychom správně měli chodit, aniž bychom si chůzí škodili. Náš styl chůze se strašně moc změnil tím, jak používáme boty a chodíme s nimi přes patu. Měli bychom správně chodit přes špičku (malíček). Kdybychom chodili na boso, tak bychom automaticky začali chodit přes špičku. Chůzí přes špičku se naprosto změní styl chůze i postavení celé páteře.

Kromě chůze bychom také měli správně sedět ideálně u výškově nastavitelného stolu se zářezem pro tělo.

Doktor Smíšek pořádá individuální cvičení a konzultace, skupinová cvičení i akreditované kurzy pro trenéry a maséry.

Jak SM systém funguje ukazuje MUDr. Richard Smíšek v rozvoru s Jaroslavem Duškem v rámci Duše K ve videu: Duše K – tentokrát o těle a páteři s MUDr. Richardem Smíškem a StopBolestiZad.

Autor: Jitka Vachtová

Nabízím individuální tréninky plavání v bazénu Šutka na Praze 8. Budete-li mít o tréninky zájem, kontaktujte mne.