Rubriky
Chůze

Nordic Walking

Chůze je pro tělo skvělým tréninkem. Pomáhá relaxovat mysl a uvolňuje a zároveň posiluje celou páteř. Sama za sebe doporučuji volit trasy o délce 10 km, které lehkým terénem půjdete zhruba 2,5 h. Takto volená délka procházky opravdu prokrví celé tělo a je ekvivalentní intenzivnímu sportovnímu tréninku (např. karate, běhu, plavání) o délce 1 až 1,5 h. Stačí, když mrknete na kalorickou spotřebu při sportu.

Po 10 až 12 km chůze se budete opravdu fyzicky cítit podobně, jako po intenzivním běžném tréninku, který nabízí sportovní kluby. Za mně tato dlouhá procházka opravdu funguje a má na tělo velice blahodárný vliv, mentální i fyzický. Kratší procházka je lepší než nic, ale 10 km je naprosto úžasných a svělých.

Pokud přidáme při chůzi hůlky a chodíme určitým způsobem, tak může jít o tzv. Nordic walking (severskou chůzi). Nordic walking je typický tím, že tělo je v lehkém předklonu, chůze je svižná, hůlky používáme spíše za tělem, než před tělem. Rukojeť hůlek pro Nordic Walking chodec průběžně pouští a chytá zpět. Díky použití hůlek se zapojí při chůzi i horní část těla. Mně osobně více vyhovuje chodit bez hůlek, ale asi to znovu zkusím…

Autor: Jitka Vachtová

Nabízím individuální tréninky plavání v bazénu Šutka na Praze 8. Budete-li mít o tréninky zájem, kontaktujte mne.