Rubriky
Oblečení a obuv

Merrell

Značka Merrell prodává sportovní a turistické boty. V rámci své nabídky má i barefoot obuv, a to v pánské variantě i dámské variantě.

Některé modely připomínají styl lezeckých bot, sedí na noze obvykle dobře. Podrážka kopíruje tvar nohy, a to včetně klenby. Je mi sympatické použití podrážky Vibram® v kombinaci s kůží. Celkově mne body značky Merrell velice zaujaly.

Boty Merrell lze sehnat prostřednictvím různých prodejců, např. obchod naBOSo, zalando, eobuv.cz nabízí tuto značku. Zboží lze také nalézt na srovnávačích cen: Heuréka, zboží.cz, GLAMI (do vyhledávání jsem si dala vlastní velikost). Jejich zboží lze koupit někdy i se značnou slevou.

Mne osobně zaujaly v e-shopu tyto dámské boty:

  • MERRELL VAPOR GLOVE 3 LUNA LTR – svršek boty je z kvalitní kůže s Vibram® podešví. Vibram® podrážky používají i horolezecké boty pro lezení po skalách, jde o velice kvalitní a přilnavé podrážky. Zkoušela jsem si je v obchodě, seděly mi velice dobře, dobře se v nich chodilo. Nicméně počítají s celkem úzkými chodidly. Noha je v nich trochu sevřena uprostřed. Jakmile ale člověk začne chodit naboso, noha se ale přirozeně rozšíří. Pokud to mají být barefoot boty, preferovala bych u nich širší chodidlo ve špičce. Trošku připomínají lezačky. Ačkoli byl svršek z kůže, tak se ohýbal při chůzi celkem dobře a nikde netlačil.
  • MERRELL MOVE GLOVE – tyto běžecké boty jsem si zkoušela a zdály se mi dobré. Měli je i v červené variantě. Nejsou sice z kůže, ale svršek boty pěkně obepíná celé chodidlo a nikde netlačí. Tento typ boty je i v pánské černé variantě. Probíhá jejich doprodej. Na druhou stranu barefoot bota by měla mít ve špičce prostor. Zde botka spíš kopíruje nohu a lehce ji svírá. Palec také neměl příliš prostoru. Když se podíváme na profil podrážek zespoda, mají spíš klasický tvar jako běžné běžecké boty. Palec směřuje lehce do středu a malíček nemá příliš místo na to, aby se rozevřel do stran. Řekla bych, že je to takový kompromis mezi klasickými botami a barefoot botami. Podrážka je tenká a pěkně přilnavá.

Autor: Jitka Vachtová

Nabízím individuální tréninky plavání v bazénu Šutka na Praze 8. Budete-li mít o tréninky zájem, kontaktujte mne.