Rubriky
Koronavirus Právo Zdraví

Koronavirus covid-19

Zákony, nařízení a opatření

Pro dodržení zákona je důležité znát přesná znění sbírek. Sbírky zákonů lze najít přímo na webu Ministerstva vnitra ČR. Jsou tam přístupná podle částky. Aktuální mimořádná a ochranná opatření ke covid-19 jsou k dispozici na webu Ministerstva zdravotnictví ČR. Další informace najdeme též na webu vlády: Mimořádná a ochranná opatření – co aktuálně platí.

Ministerstvo vnitra

COVID PORTÁL – covid.gov.cz – aktuální opatření přehledně.

Ministerstvo zdravotnictví České republiky

Nejvyšší správní soud

  • Rozhodnutí soudu – nssoud.cz, na úřední desce najdeme plná znění rozsudků Nejvyššího správního soudu. Rozsudky jsou na úřední desce zveřejněny po dobu dvou týdnů.
  • Sbírka rozhodnutí – nssoud.cz, jsou zde již anonymizovaná rozhodnutí Nejvyššího správního soudu.

Zahraniční autority

Rezoluce Rady Evropy 2361 (2021)

Rezoluce Rady Evropy 2361 uvádí, že vakcinace je dobrovolná a nikdo by neměl být diskriminován, pokud nechce být očkován. Klíčový je odstavec 7.3 a pododstavce 7.3.1. a 7.3.2.: Covid-19 vaccines: ethical, legal and practical considerations Resolution 2361 (2021) – pace.coe.int (pdf), Council of Europe, Parliamentary Assembly. Zde je český překlad právě nejdůležitějších ustanovení.

ProLibertate

Právní problematikou ohledně zákonů a opatření vydavaných v souvislosti s koronavirem se zabývá web ProLibertate, jehož zakladatelem je JUDr. Tomáš Nielsen.

Autor: Jitka Vachtová

Doučuji matematiku online přes Skype s použitím webové tabule. Dále nabízím individuální tréninky plavání v bazénu Šutka na Praze 8. Máte-li o výuku zájem, kontaktujte mne.