Rubriky
Krása

Jak se sama ostříhat na jeden šmik

Nebaví vás chodit ke kadeřníkovi či kadeřnici? Chcete ušetřit za kadeřníka nebo nejste spokojeni s cenou jejich služeb nebo s jeho výsledkem jejich práce? Zkuste se sama doma ostříhat. Výsledek může být až překvapivě pěkný a postup velice jednoduchý. Za pár minut máte nový sestřih.

Jak si ostříhat vlasy rovně

Můžete si vlasy stříhat nasucho, ale lepší je mít je namočené či alespoň zvlhčené. Vlasy učešeme a svážeme do culíku na zádech na temeni hlavy. Přidáme další gumičku pár centimetrů níže pod tu první, a pak ještě jednu ještě níže pod tu druhou. Vlasy ustřihneme nůžkami těsně pod třetí gumičkou. Následně rozpustíme vlasy. Sestřih vypadá trochu zaoblený na zádech, ale když vlasy dáte dopředu, tak vypadají rovné. Zde je příslušné video:

Další možnost je, že vlasy rozdělíte do dvou sekcí, které spojíte gumičkou vepředu. Opět použijeme prsty jako vodítko pro zástřih konečků vlasů. Zepředu vlasy vypadají rovně zastřižené, zezadu vypadá sestřih více rovně než v první variantě.

Pokud chceme, aby sestřih vypadal kompletně zezadu rovně, tak zadní prameny vlasů přeneseme ještě více dopředu a sestříháme vlasy šikmým střihem. To způsobí, že zadní vlasy jsou o trošičku kratší než přední vlasy a vlasy vytvoří ve výsledku rovný sestřih.

Jak mít sestříhané vlasy

Nejprve rozdělíme vlasy do dvou sekcí. Horní část vlasů zatím svážeme a spodní část vlasů u krku necháme volnou. Spodní část rozdělíme na dvě poloviny, každou z nich dáme před tělo a sestřihneme na stejnou délku. Nyní se budeme věnovat horní, zatím svázané části. Vlasy sčešeme dopředu a vytvoříme culík na čele. Vlasy v culíku zastřihneme s ohledem na požadovanou délku vlasů. Zde je příslušné video:

Pokud chceme mít ještě jednodušší sestřih, tak stačí udělat jen jeden culík na čele, a ten zastřihnout, a je to. Vlasy můžete ve finále trochu prostříhat, aby byly přechody plynulejší. Zde je příslušné video:

Všechny postupy jsou určeny pro dlouhé vlasy, ale lze udělat i sestřih, který je kratší. Jen je třeba myslet na to, aby zůstaly vlasy alespoň na ofinu, takže je třeba sestřihnout vlasy od culíku na čele v délce alespoň jedné pěsti.

Autor: Jitka Vachtová

Nabízím individuální tréninky plavání v bazénu Šutka na Praze 8. Budete-li mít o tréninky zájem, kontaktujte mne.