Rubriky
Oblečení a obuv

Dlouhé bavlněné mikiny

V internetových obchodech jsem našla dlouhé bavlněné mikiny, které se mi skvěle nosí. V běžných kamenných obchodech jsem zatím na ně nenarazila. Zjistila jsem, že mám ráda delší věci sahající až na bok a s volnými rukávy, které neškrtí a dávají dostatečný prostor pro ohrnutí.

Hlavním kritériem výběru je pohodlné oblečení převážně z bavlny, ve kterém lze naprosto poholdně vzpažit, předpažit a upažit a při překlonu mi nevylezou nahá záda. Můžete se smát, ale toto mé kritérium málokteré konvenční oblečení splňuje. Asi jsem příliš náročná, když požaduji funkční sportovní oblečení.

Nabídka konkrétních mikin v internetových obchodech se mění doslova pod rukama s každou sezónou. Přesto zde dám odkaz na pár mikin či obchodů, ve kterých jsem našla požadované zboží. Velký výběr z různých obchodů poskytuje GLAMI.

GLAMI

GLAMI je internetová stránka nabízející oblečení různých značek. Mají tam skvělé vyhledávání napříč různým sortimentem. Ve vyhledávání mají filtry a lze tak najít pěkné dlouhé dámské mikiny či tuniky. Oblečení si můžeme nechat filtrovat různými požadavky (dle značky, barvy apod.), podle toho, co se nám zrovna líbí. Například můžeme zadat filtr na značku Relevance, od které jsem si koupila pár kousků a jsem s nimi spokojená.

LONDON CLUB

LONDON CLUB má ve své nabídce také delší mikiny. Zjišťuji, že jsou mi sympatické mikiny značek:

Zaujaly mne tyto mikiny. Přes volbu Související lze si zobrazit různé barevné varianty. Mikiny se zipem bych doporučila mít pouze u mikin, které mají tlustší látku. U tenčí látky bych preferovala mikiny bez zipu. Šňůrky u kapuci či stahovací šňůrky u krku či dole sice vypadají pěkně, nicméně dělají brikule v pračce. Když je necháme tak jak jsou, tak se typicky při praní vyvlečou. Když na nich uděláme uzílek aby se nevyvlékly, tak sice zůstanou v oblečení, ale vytahují či stahují oblečení, jak se prádlo v pračce pere. Sama jsem nakonec veškeré šňůrky z mikin natrvalo vytáhla. Bohužel se mi stalo, že u některých mikin rezaví průchodky na stahovací šňůrku, bylo by to až na reklamaci. Nakonec jsem dala přednost ve výběru černé či khaki barvě, kde není případná rez vidět. Raz z oblečení bohužel vyprat již nelze.

Při nákupu nad 2000 Kč nabízí LONDON CLUB dopravu zdarma. Obvykle po objednávce zasílají slevový poukaz na nákup dalšího oblečení ve výši 10 %. Takže výsledná cena dalšího nákupu může vyjít levněji… Zboží dodávají do 3-5 pracovních dnů. Mně přišlo zboží do týdne od objednávky. LONDON CLUB patří mezi osvědčené obchody na Heuréce.

Natio.cz

Spokojená jsem s obchůdkem natio.cz. Jde o internetový obchůdek paní Marcely Stenchlakové viz obchodní podmínky obchodu. Zboží, které zde nabízí je převážně z bavlny a dobře se nosí. Sortiment je sice trochu omezen převážně na děti a ženy, ale nabízené zboží je kvalitní. Oblečení je nabízeno obvykle za levnější ceny, než má na internetu konkurence. Natio.cz v současné době vyžaduje pouze platbu předem, ale dle mé zkušenosti obratem zasílají zboží na adresu.

Mikiny jsou volné, příjemné a pohodlné. Většinou se jednalo o značku Relevance s materiálem: 90% bavlna, 10% elastan.

Obvykle jsou v obchůdku kousky v počtu jeden kus. Natio.cz patří mezi osvědčené obchody na Heuréce.

MLADÁ MÓDA

Na stránkách MLADÉ MÓDY mne zaujaly dámské tuniky, tunikové šaty a též dámské mikiny.

Bonprix

Bonprix má taky super oblečení. Určitě bych si vybrala pár kousků z domácího oblečení či z mikin a mikinových bund.

butik24.cz

Autor: Jitka Vachtová

Nabízím individuální tréninky plavání v bazénu Šutka na Praze 8. Budete-li mít o tréninky zájem, kontaktujte mne.