Rubriky
Oblečení a obuv

Bosoboty Leguano

Na Praze 6, kousek od prodejny naBOSo, se v ulici Wuchterlova 336/22, Praha 6 – Dejvice nachází další obchůdek pro bosoboty značky Leguano. Jde o německého výrobce bot pro pocit naboso.

Boty mají rozděleny na extra dámské, pánské, unisex, zimní a bezešvé. V dámské kategorii mají botičky vhodné k šatům. Většinu bot najdeme v unisexu. V nabídce najdeme i takové boty, které vypadají jako ponožka s podrážkou.

MNE OSOBNĚ ZAUJALY V E-SHOPU TYTO DÁMSKÉ BOTY:

Leguano go: mixed black

Leguano go: mixed black jsou boty z prodyšné tkaniny, pratelné, bota vhodná pro každodenní činnosti, do kanceláře a pro volný čas.

Botičky mám koupené, skvěle se mi v nich chodí. Lze do nich dát filcovou vložku, což mi naprosto vyhovuje. Jsou vhodné pro jaro, léto a podzim. Na zimu nejsou, látka v zimně profukuje a je v nich pak zima. Také snadno navlhnou ve vlhkém prostředí.

Lepší je koupit trochu větší velikost, jinak s mi zpočátku vyzouvala pata. Po určité době si botky sedly. Vyhovuje mi stažení ke kotníkům. Přední část boty je o něco širší než u bot Leguano aktiv, což mi naprosto vyhovuje. Jsou tvarově trochu podobné botám Saltic. Jsou pratelné a stále vypadají jako nové, jen podrážka už je trochu ochozená.

Leguano aktiv lávově černé, černá podrážka

Leguano aktiv lávově černé, černá podrážka jsou vhodné pro sportovní využití a outdoorové aktivity, pratelné, ideální pro všechny sporty, zejména běh, lze s nimi i plavat, i když plavání v nich nic moc.

Mají je i v dalších barevných kombinacích i v kotníčkové variantě. Boty jsou pratelné. Jedná se o jejich nejúspěšnější model. Botky jsem si koupila. Nejvíce se mi líbí jejich černá varianta s černou podrážkou. Lépe se mi však chodí v Leguano Go.

Tyto botky si nechávám spíš do města a jako slušnější boty ke kalhotám. V létě je mi v nich horko, látka je dosti teplá a paří se mi v nich noha. Nevyhovuje mi podrážka z vnitřní strany boty. Boty mi při chůzi lehce prokluzují na podrážce, ačkoli mi velké nejsou. Podrážka nedýchá a tak se mi nohy dost potí. Silné filcové vložky, které mám ráda, se mi do těchto bot nevejdou, resp. pokud je dám do těchto bot, tak už mi boty nesedí dobře u kotníků a mají tendenci být vrtkavé.

Přední část nohy je na mne celkem úzká, což mi moc nevyhovuje, již jsem si zvykla na širší boty. Takže za mne tyto botky jsou fain, ale radši mám Leguano Go a tyto si nechávám spíš na parádu.

Zimní boty, které mám vyhlídnuté

Následující botky bych si možná koupila na zimu. Odrazuje mne však vnitřní kožíšek, který může mít tendenci se ošoupat. Zatím jsem si na zimu pořídila konkurenční Vivobarefoot TRACKER FOREST ESC MENS BRACKEN II.

Prvotní OSOBNÍ ZKUŠENOST

Když jsem si boty Leguano zkoušela poprvé v obchodě, tak se mi podrážka zdála labilnější, než u jiných barefoot bot (např. značky Saltic). Přičítám to hlavně vystouplým kuličkám a užší přední části chodidla, obzvláště u nejprodávanější Active varianty.

Stojíte na polovičních kuličkách a u okraje boty pak najednou nejsou, je tam jakoby propast. Okraj boty je nepřirozený, najednou podrážka končí. Vlivem toho může při chůzi docházet k lehkému zvrtkávání nohy po hranách. Připadala jsem si, jako bych stála na půlcentimetrovém podpatku. Navíc Active botky mají tvar trochu do špičky, což nahrává zakopávání o ni. Varianta botiček Go mi sedí lépe. Je širší a má oblejší, přirozenější špičku. Ale nejsou tak sexy slušivé, jako Active. Komu jde víc o funkčnost než o vzhled, tak mu asi bude víc sedět varianta Go.

Podrážky Leguano v kombinaci s příliš lehkým svrškem boty mi zpočátku nevyhovovaly. Měla jsem pocit, že by to chtělo ještě měkčí a tenčí podrážky, nebo naopak tužší svršek boty a podrážku bez kuliček. Ale hodně je to o zvyku. Časem jsem si na tento styl podrážky zvykla a už to tolik nevnímám. Svršek bot celkem dobře obepíná nohu, aniž by tlačil.

Nejsem si jistá, zda mi podrážka vydrží při celkem intenzivním chození celé dva roky. Botky Go tahám již přes rok, zatím jsou ok, vypadají jako nové, ale podrážka je již tak z poloviny ošoupaná. I kdyby nevydržela podrážka celé dva roky, tak jsem celkově s botičkami spokojená.

Autor: Jitka Vachtová

Nabízím individuální tréninky plavání v bazénu Šutka na Praze 8. Budete-li mít o tréninky zájem, kontaktujte mne.