Rubriky
Oblečení a obuv

Bosoboty Leguano

Na Praze 6, kousek od prodejny naBOSo, se v ulici Wuchterlova 336/22, Praha 6 – Dejvice nachází další obchůdek pro bosoboty značky Leguano. Jde o německého výrobce bot pro pocit naboso.

MNE OSOBNĚ ZAUJALY V E-SHOPU TYTO DÁMSKÉ BOTY:
  • LEGUANO GO: MIXED OLIVE – bota vhodná pro každodenní činnosti, do kanceláře a pro volný čas.
  • LEGUANO AKTIV LÁVOVĚ ČERNÉ – vhodné pro sportovní využití a outdoorové aktivity, pratelné, ideální pro všechny sporty, zejména běh, lze s nimi i plavat. Mají je i v naprosto černé variantě a dalších barevných kombinacích i v kotníčkové variantě. Boty jsou pratelné.

Boty mají rozděleny na extra dámské, pánské a unisex. V dámské kategorii mají botičky vhodné k šatům. Většinu bot najdeme v unisexu. Další dělení je praktické a boty jsou rozděleny na kategorie CITY, GO, AKTIV atd. Toto dělení odráží účel, pro který boty slouží. Boty pro běžnou chůzi najdeme pod označením GO, pro aktivní sportovní vyžití jsou boty označeny jako AKTIV či ENERGY apod. V nabídce najdeme i takové boty, které vypadají jako ponožka s podrážkou.

OSOBNÍ ZKUŠENOST

Zkoušela jsem si boty Leguano v obchodě, ale podrážka se mi zdá labilnější, než u jiných barefoot bot. Přičítám to hlavně vystouplým kuličkám. Stojíte na polovičních kuličkách a u okraje boty pak najednou nejsou, je tam jakoby propast. Okraj boty je nepřirozený, najednou podrážka končí. Vlivem toho může při chůzi docházet k lehkému zvrkávání nohy po hranách. Připadala jsem si, jako bych stála na půlcentimetrovém podpatku.

Navíc jsem o podrážku lehce zepředu při chůzi zakopávala. Podrážky Leguano v kombinaci s příliš lehkým svrškem boty mi nevyhovovaly. Buď by to chtělo ještě měkčí a tenčí podrážky, nebo naopak tužší svršek boty a podrážku bez kuliček. Ale možná je to jen o zvyku. Svršek bot celkem dobře obepínal nohu, aniž by tlačil.

Autor: Jitka Vachtová

Doučuji účetnictví a matematiku online přes Skype s použitím webové tabule. Dále nabízím individuální tréninky plavání v bazénu Šutka na Praze 8. Máte-li o výuku zájem, kontaktujte mne.