Rubriky
Oblečení a obuv

Bosoboty Leguano

Na Praze 6, kousek od prodejny naBOSo, se v ulici Wuchterlova 336/22, Praha 6 – Dejvice nachází další obchůdek pro bosoboty značky Leguano. Jde o německého výrobce bot pro pocit naboso.

MNE OSOBNĚ ZAUJALY V E-SHOPU TYTO DÁMSKÉ BOTY:

Boty mají rozděleny na extra dámské, pánské, unisex, zimní a bezešvé. V dámské kategorii mají botičky vhodné k šatům. Většinu bot najdeme v unisexu. V nabídce najdeme i takové boty, které vypadají jako ponožka s podrážkou.

OSOBNÍ ZKUŠENOST

Zkoušela jsem si boty Leguano v obchodě, ale podrážka se mi zdá labilnější, než u jiných barefoot bot. Přičítám to hlavně vystouplým kuličkám. Stojíte na polovičních kuličkách a u okraje boty pak najednou nejsou, je tam jakoby propast. Okraj boty je nepřirozený, najednou podrážka končí. Vlivem toho může při chůzi docházet k lehkému zvrkávání nohy po hranách. Připadala jsem si, jako bych stála na půlcentimetrovém podpatku.

Navíc jsem o podrážku lehce zepředu při chůzi zakopávala. Podrážky Leguano v kombinaci s příliš lehkým svrškem boty mi nevyhovovaly. Buď by to chtělo ještě měkčí a tenčí podrážky, nebo naopak tužší svršek boty a podrážku bez kuliček. Ale možná je to jen o zvyku. Svršek bot celkem dobře obepínal nohu, aniž by tlačil.

Autor: Jitka Vachtová

Doučuji matematiku online přes Skype s použitím webové tabule. Dále nabízím individuální tréninky plavání v bazénu Šutka na Praze 8. Máte-li o výuku zájem, kontaktujte mne.